Ostrava NATO Days

19 września odbyły się dni NATO w Ostrawie. Czy mogło nas tam zabraknąć? Pytanie retoryczne ;)

Tym razem plan wyjazdu był trochę inny. Ze względu na to, że chłopcy nie chcieli z nami jechać (Jakub był dzień wcześniej na przylotach, a Krzysztof jednak woli wędrówki górskie od pokazów) – zdecydowaliśmy się jechać tylko z Mileną i…zabrać rowery do samochodu. Stwierdziliśmy, że dojedziemy samochodem tak daleko jak się da i gdy natkniemy się na korek do wjazdu na parkingi – zostawiamy auto, wyjmujemy rowery i ruszamy dalej. Plan zakładał, że najpierw wejdziemy na teren pokazów dla publiczności (zjemy coś, kupimy pamiątki), a później udamy się na pole buraków pod płot, od drugiej strony lotniska do znajomych spotterów.

Niestety (a może w sumie stety) wyszło zupełnie inaczej niż planowaliśmy. Nie chcieli nas wpuścić na lotnisko z rowerami a kolejka do parkingu rowerów była na dobrą godzinę stania. Zdecydowaliśmy się więc jechać najpierw w buraki, a później, wracając na chwilę na lotnisko zjeść trdelniki i langosze.

Jeśli jeszcze nigdy nie próbowaliście tych potraw – jest to coś co koniecznie musicie spróbować!

Langosz to wielki placek podawany na gorąco z masłem czosnkowym i żółtym serem. Ciasto składa się z mąki, drożdży, gotowanych utłuczonych ziemniaków i mleka. Przed smażeniem na głębokim oleju ciasto jest formowane w płaskie placki o średnicy kilku-kilkunastu centymetrów.

Niestety moje zdjęcie langosza zrobione z komórki zupełnie nie wyszło pokażę Wam więc zdjęcie pożyczone z internetu ze strony Przepisy z podróży (znajdziecie tutaj również przepis na langosza)

Trdelnik – to słodkie ciasto, wykonane z walcowanego ciasta, owijanego wokół kija, a następnie grillowanego i posypanego cukrem wymieszanym z orzechami oraz z cynamonem.

trdelnikO pysznym jedzeniu słów kilka już było, więc nadszedł czas na zdjęcia tego – po co pojechaliśmy do Ostrawy ;)

viggen viggen2203 201 200 11

I parę fotek z „życia” spottera pod płotem ;)

01 03 05 08D_0288

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *