Organizacja w podróży

Dziś chciałabym się podzielić z Wami interesującymi pomysłami na sensowne zorganizowanie przestrzeni podczas podróży samochodem. Chyba wszyscy „posiadacze” dzieci wiedzą,  jak wygląda samochód w trakcie wakacyjnych wojaży – bałagan to najlżejsze słowo jakie przychodzi mi na myśl.

1. Śmieci….

Borykają się z tym wszyscy – nie tylko rodziny z dziećmi w podróży. Śmieci w woreczku koło nóg, śmieci w woreczku pod fotelem, papierki po przekąskach na drzwiach samochodu….Wszędzie śmieci….konia z rzędem temu, kto nie klnie na postojach opróżniając wszystkie zakamarki z wszędobylskich śmieci.

Znalazłam super rozwiązanie w portalu Better Homes and Gardens. Koło nóg któregoś z pasażerów stawiamy pudełko na makaron/produkty sypkie z wyłożonym w środku woreczkiem do śmieci. Proste i jakże pomysłowe!

popsguarźródło: Better Homes and Gardens

2. Organizacja zabawek i różności

Zabawki pod stopami, zabawki na fotelach, zabawki na drzwiach, bałagan, bałagan i jeszcze raz bałagan. Znaleźć ukochaną książeczkę w 8 godzinie podróży, która już parę razy przekładaliśmy graniczy z cudem. No przecież leżała na drzwiach? Gdzie ją wetknęłam ???

U Marthy Steward znalazłam idealne rozwiązanie: organizer na buty zawieszony na siedzeniu pasażera.

marthastewardźródło: Martha Steward

Na zabawki „większych gabarytów” oraz książki, kolorowanki których nie upchniemy w takich wąskich kieszeniach idealnie sprawdzi się plastikowe pudełko postawione na podłodze, przed stopami małego pasażera – które to stopy swobodnie zwykle dyndają w powietrzu, bo dziecko siedzi w foteliku, a na podłodze mamy tutaj trochę wolnego miejsca.

Fajnym pomysłem jest podłożenie organizera pod fotelik dziecka, tak aby z boku miało swobodny dostęp do kieszeni. Pomysł znalazłam na IKEAHacker

ikeahackerźródło: IKEAHacker

Godnym polecenia jest pomysł spakowania różnych „przydasi” tematycznie w przeźroczyste (niekoniecznie) kosmetyczki i podpisanie ich. Pomysł ten znalazłam na blogu A Barefoot Day.

barefootźródło: A Barefoot Day

3. Jedzenie

Wszyscy znamy ból nadmiaru dużych opakowań, przewalania torby – bo ja nie chcę tego ciastka tylko inne, a nie jabłko tylko winogrono i tak w kółko…

Idealnym pomysłem jest spakowanie różnych pojemników śniadaniowych uwzględniając preferencje kulinarne ;) Pomysły znalezione na Easy Lunchboxes

box1 box2 box3źródło: Easy Lunchboxes

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *